STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
 

Informacja dla mieszkańców
w sprawie doposażenie miejsc wypoczynku na terenie Gminy Jordanów Śląski.

22.05.2018  

 
W związku z pozyskanymi środkami w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na terenie naszej gminy doposażone zostaną miejsca wypoczynku i rekreacji.

W ramach realizacji zadania pn.: „Budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenach miejsc integracji społeczności lokalnej w Jordanowie Śląskim, Pożarzycach I i Piotrówku, gmina Jordanów Śląski”, prowadzimy obecnie prace inwestycyjne związane z budową siłowni zewnętrznych nad zalewem w Jordanowie Śląskim i w Pożarzycach I oraz rozbudowę placu zabaw w Piotrówku. Wśród urządzeń siłowni zewnętrznych pojawią się m.in.: wyciskanie siedząc, wyciąg górny, stepper, piechur, surfer, wahadło, prasa nożna, orbitrek eliptyczny, rower, jeździec, wioślarz. Nie zabraknie też atrakcji dla starszych dzieci i młodzieży, którzy będą mogli skorzystać ze Street Workaut’u. Natomiast w Piotrówku powstanie świetnie wyposażony plac zabaw, na którym znajdą się huśtawki, karuzela, bujaczki oraz duży zestaw zabawowy. Dodatkowo place te zostaną doposażone w małą architekturę (ławki, kosze na śmieci, tablice) stojaki rowerowe, lampy ledowe oraz gry integracyjne dla dzieci pn.: „Znajdź dom Misia” i „Narysuj Misia”. Powstałe miejsca zostaną ozdobione postaciami „Misia Ślężysława”.

Jednocześnie z uwagi na trwające prace budowlane, zwracamy się z prośbą o zachowanie bezpieczeństwa, w szczególności dzieci, ze względu na pracujące maszyny i urządzenia. Zakończenie inwestycji planuje się na koniec maja. Prosimy też o niewchodzenie na plac budowy i nie używanie urządzeń do czasu odbioru wykonanych prac. Dziękujemy i przepraszamy za utrudnienia.

 


 

 

strona główna  | do góry  |