STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
"IGRZYSKA KREATYWNOŚCI" - FERIE BEZ NUDY W JORDANOWIE ŚLĄSKIM - PODSUMOWANIE

06.02.2018  

 
W czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jordanowie Śląskim miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych z inicjatywy Pana Wójta Henryka Kuriaty.

Codziennie w drugim tygodniu ferii w dniach 22 - 26 stycznia 2018r. w godzinach od 9.00 do 13.00 można było atrakcyjnie i ciekawie spędzić czas pod okiem pań: Katarzyny Kozłowskiej i Joanny Partyki. Natomiast w godzinach od 13:00 do 15:30 można było uczestniczyć w zajęciach pn: "Ferie z Programowaniem LEGO®" prowadzonych przez instruktorów firmy SCREEN BY PLAY, gdzie dzieci i młodzież w podziale na dwie grupy wiekowe, mogły programować różnego rodzaju budowle oraz roboty.

Każdy dzień był zaplanowany, można było wziąć udział w zajęciach o charakterze sportowym, informatycznym, plastycznym i teatralnym.

Pierwszy dzień upłynął pod hasłem "Poznajmy się". Dzieci wzięły udział w zajęciach integracyjnych i plastycznych, podczas których wyczarowały śnieg i "ulepiły" bałwana. Zajęcia te były punktem wyjścia do rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Przygotowały również prezent dla dziadka - kartkę wykonaną techniką plastyczną scrapbooking.
W tym dniu odbyły się również zajęcia zespołowe - ćwiczenia ze słuchu, wzroku, sprawności fizycznej i manualnej, a także zajęcia w pracowni komputerowej, gdzie dzieci rozpoczęły pracę nad prezentacją multimedialną na temat sportów zimowych.

W drugim dniu odbyły się zajęcia kreatywności i aktorstwa pod hasłem "Aktorstwo mam w sobie". Uczestnicy zajęć przygotowali parodie wybranej przez siebie reklamy. Podczas zajęć plastycznych wykonały przepiękne "drzewka szczęścia", dekorację przestrzenną do swojego pokoju. Zajęcia zakończyły w pracowni komputerowej.

Następny dzień upłynął pod hasłem "Kraina kolorów". W tym dniu prym wiodły zajęcia plastyczne. Dzieci pracowały w grupach, w których miały przyporządkowane kolory - czerwony, niebieski, żółty i przygotowały pracę plastyczną "figuraki", prezentującą różne sporty zimowe. Podczas zajęć w pracowni komputerowej pisały własne programy komputerowe w środowisku Baltie, a na hali sportowej odbyły się zabawy z chustą animacyjną Klanzy.

W czwartym dniu odbył się turniej zagadek "Rusz głową", zajęcia prowadzone metodą edukacji przez ruch pt. "Koty" oraz rozgrywki sportowe i zajęcia informatyczne.

W ostatnim dniu zatytułowanym "Wielka przygoda" dzieci wykonały pamiątkowe serduszka, odbyły się zabawy z chustą animacyjną i rozgrywki sportowe z nietypowymi przedmiotami.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor i nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w pamięci.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 

 


 

 

strona główna  | do góry  |