STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

16.11.2017  

 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

W dniu 27.11.2017 r. przedszkolaki z grup 0a, 0b, 0c, 0d oraz wychowawczynie panie Luba Kozłowska, Klaudia Dłubacz, Grażyna Swat, Patrycja Marcinkowska uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanego przez Panie z naszej biblioteki w Jordanowie Śląskim. Każde z dzieci przyniosło ze sobą swojego ukochanego pluszowego przyjaciela. Na spotkanie przybyły także dwa ogromne, prawdziwe misie , które swoją obecnością sprawiły dzieciom nie lada atrakcję.

Przedszkolaki chętnie wysłuchały informacji na temat pochodzenia Święta. Zachęcone do wspólnej zabawy „W Misiowej Krainie” dzieci, chętnie brały udział w przygotowanych dla nich grach, zabawach, tańcach i piosenkach. Razem układały misiowe puzzle i odgadywały zagadki.
Następnie wręczono dyplomy „Przyjaciela Pluszowego Misia” wraz z nagrodami dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym pn.: „Portret Misia”. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Gracjan Mazurek, Wiktoria Machowicz, Jakub Gwóźdź, Lena Iwańska, Jessika Czarnecka, Zuzanna Lenart, Wiktor Duszyński, Oliwier Gacek oraz Szymon Zieleń.

Każda klasa uczestnicząca w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, otrzymała Certyfikat Przyjaciela Pluszowych Misiów, malutkie misie oraz misiowe pierniczki upieczone przez panie bibliotekarki.

Gościnnie Misie zwiedziły szkołę, odwiedziły „Wesołe Przedszkole” i spotkały się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki.

Dzień Pluszowego Misia jest doskonałą okazją ku temu, aby pokazać dzieciom, że warto czytać książki a biblioteka jest miejscem, gdzie można przeżyć fascynującą przygodę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 

 


 

 

strona główna  | do góry  |