STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
SUKCES SOŁECTW Z GMINY JORDANÓW ŚLĄSKI

30.11.2017  

 
8 września 2017 r. zakończył się plebiscyt na Sołtysa oraz Sołectwo Powiatu Wrocławskiego 2017 roku. Głosowanie na Sołtysa Roku 2017 i Sołectwo Roku 2017 było podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap powiatowy rozpoczął się 18 sierpnia. Głosowanie polegało na wysyłaniu SMS-ów na wybranego kandydata. W każdym powiecie prowadzone były odrębne głosowania na Sołtysa Roku i Sołectwo Roku. Po trzech kandydatów z obu kategorii, którzy otrzymali największą liczbę głosów, uzyskało awans do drugiego etapu Plebiscytu. W etapie wojewódzkim znalazło się zatem 78 sołtysów i 78 sołectw. Wszyscy kandydaci zachowali głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu.

Wśród uczestników konkursu znaleźli się także przedstawiciele naszej gminy. Zgodnie z listą rankingową zamieszczoną na portalu Gazety Wrocławskiej , wśród sołtysów znalazł się sołtys Dankowic Pan Andrzej Ligas, plasując się na IV pozycji z pulą 338 głosów, natomiast wśród konkurujących sołectw w czołówce uplasowały się Sołectwa Pożarzyce I (I miejsce) oraz Dankowice (II miejsce). Sołectwo Pożarzyce zajmując pierwsze miejsce w głosowaniu powiatowym otrzymało dyplom, potwierdzający zdobycie tytułu Sołectwo Roku 2017 Powiatu Wrocławskiego.

Po trzech kandydatów z obu kategorii, którzy otrzymali największą liczbę głosów, uzyskało awans do drugiego etapu Plebiscytu. W etapie wojewódzkim znalazło się zatem 78 sołtysów i 78 sołectw, a wśród nich sołectwo Pożarzyce I oraz Dankowice. Wszyscy kandydaci zachowali głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu.

W poniedziałek 11 września o godz. 13 zaczęliśmy finał wojewódzki, który zakończył się w poniedziałek 18 września br. o godz. 21.00. Do ścisłego finału awansowało sołectwo Pożarzyce I zajmując królewskie I miejsce w plebiscycie wojewódzkim.

7 listopada 2017 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się gala z okazji przyznania nagród w plebiscycie na Sołtysa i Sołectwo Roku organizowanym przez Gazetę Wrocławską i portal gazetawroclawska.pl. Naczelny Gazety Wrocławskiej Arkadiusz Franas rozdał dyplomy w obu kategoriach. Najpierw na scenę byli proszeni przedstawiciel sołectw, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdym powiecie Dolnego Śląska. Potem gratulował zdobywcom trzech pierwszych miejsc w kategorii osobowej - Sołtys Roku.

Trzy pierwsze miejsca w województwie w kategorii Sołectwo Roku zajęły: I - Pożarzyce z powiatu wrocławskiego, II - Mienice z powiatu trzebnickiego i III - Jędrzychowice z pow. zgorzeleckiego. Przedstawiciele sołectw odebrali vouchery na materiały budowlane o wartości: I miejsce - 2 tys. zł, II miejsce - 1 tys. zł, III miejsce - 1 tys. zł.

W finale nagrody odebrało 10 sołtysów, którzy dostali najwięcej głosów w skali województwa: I - Anna Pichała z Parchowa, II - Małgorzata Kowcz ze Smardzowa, III - Paweł Kiełb z Nowej Kuźni, IV - Agnieszka Mazur z Bożanowa, V - Henryk Kasprzak z Suchego Dworu, VI - Jarosław Węgłowski z Kietlina, VII - Dorota Pietrzak z Rzepotowic, VIII - Tomasz Domal z Bogusławic, IX - Jan Sołtysiak z Łażan i Elżbieta Najdek z Olesznej. Laureaci trzech pierwszych miejsc dostali nagrody pieniężne, a wszyscy laureaci tej kategorii - wczasy w ośrodkach wypoczynkowych.
Wielkie gratulacje dla wszystkich finalistów!

Z naszej strony pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy mieli wpływ na osiągnięcie takiego sukcesu oraz za okazane wsparcie. Sołtysom życzymy powodzenia w realizacji podjętych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności lokalnej.

(informacje zaczerpnięte z portalu gazetawroclawska.pl)

 

   

 

 


 

 

strona główna  | do góry  |