STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
Można składać wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego

14.07.2017  

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jordanowie Śląskim informuje, iż od dnia 01.08.2017r. można składać wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy od 01.10.2017r. do 30.09.2018r.

„W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do funduszu alimentacyjnego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik danego roku następuje do 31 października tego roku.”

„ W przypadku gdy osoba ubiegająca się złoży wniosek o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres zasiłkowy wraz z dokumentami w okresie od 1 września do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada tego roku.”
Wnioski można pobrać w siedzibie GOPS ul. Pocztowa 4, 55-065 Jordanów Śląski od dnia 01.08.2017r. w godzinach pracy Ośrodka.

Wnioski można złożyć również za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet.
E-wniosek o świadczenia z funduszu alimentacyjnego będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl ,  PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

 

 


 

 

strona główna  | do góry  |