STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
Mini Liga Mistrzów 2017 - 20 edycja turnieju pod znakiem wielu niespodzianek!!!

30.06.2017  

 
Mistrzem 20 turnieju drużyna w składzie: Paweł Jędrzejczyk, Szymon Walczak i Kamil Wsułek!

66 osób w dwudziestu reprezentacjach rywalizowało w 39 rozegranych meczach, padły 133 zdobyte piękne bramki, mnóstwo uśmiechniętych twarzy i dużo dobrej zabawy - tak w skrócie można podsumować 20 turniej Mini Liga Mistrzów 2017 w mini piłce nożnej. 18 czerwca 2017 roku boisko przy urzędzie gminy i szkole przy pięknej pogodzie, od 13:30 stało się areną ekscytujących piłkarskich pojedynków, a tereny rekreacyjne wokół wypełniły się kolorowymi stoiskami i pięknymi zjeżdżalniami (ufundowane i przygotowane przez Wójta gminy Henryka Kuriatę i Urząd Gminy Jordanów Śląski) i przepysznymi posiłkami. Podczas gdy 20 drużyn toczyło zacięte boje w rytm hitów znanych z największych europejskich stadionów, towarzyszący im rodzice, rodzeństwo i koledzy nie mieli szansy się nudzić. Wspaniałe mecze zaowocowały ogromnymi niespodziankami już na starcie turnieju. 2 reprezentacje, które w 2016 roku zdobyły tytuł mistrzowski i wicemistrzowski musiały już pożegnać sie z turniejem w fazie eliminacji grupowych i 1/8 finału!!! To była wielka niespodzianka. Kolejnym niesamowitym sukcesem było zdobycie brązowych medali przez 2 sympatyczne ekipy jedna bardzo młoda drużyna z Wrocławia (grali w Mini Lidze jako Legia Warszawa) Jakub Papieski, Kamil Borowski, Cyprian Tuzinkiewicz, i 2 ekipa, która zdobyła brązowy medal to zespół z Tomic grający w Mini Lidze jako Benfica Lizbona tj: Damian Gabryś, Bartosz Batóg, Kacper Droszczak, i oczywiście Natalia Niewiadoma. Chłopcy z brązowymi medalami, a w skaldzie swej reprezentacji posiadali najlepszą piłkarkę turnieju Natalie Niewiadomą!!! Wspaniały sukces tych drużyn.

Kilkugodzinny, pełen emocji turniej wyłonił zwycięzcę - mistrzów, Mini Ligi Mistrzów 2017 w mini piłce nożnej, drużynę "Arsenal" (Szymon Walczak, Paweł Jędrzejczyk, Kamil Wsułek). Serdecznie gratulujemy triumfatorom! Piękny puchary, statuetki, medale i piłki, oraz inne wspaniałe nagrody wręczał Henryk Kuriata - Wójt gminy Jordanów Śląski. Wicemistrzami turnieju po raz kolejny został rodzinny zespół "AS Monaco" pod kierownictwem Marcina Tkacza, z udziałem kuzynów: Mateusza i Wiktora Sokołowskich. To był niesamowity finał wygrany 1:0 po wspaniałej akcji i bramce Kamila Wsułek. Najlepszym strzelcem został Paweł Jędrzejczyk 11 goli (Arsenal, który jednocześnie otrzymał wyróżnienie indywidualne tytuł najlepszego wśród najmłodszych piłkarzy turnieju), najlepszym zawodnikiem zdaniem sędziów organizatorów został wybrany dwukrotny triumfator w naszych rozgrywkach - Szymon Walczak. Natalia Niewiadoma ("Benfika Lizbona") wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju. Najstarszym uczestnikiem imprezy (44l.) i wyróżnionym "Seniorem Mini Ligi Mistrzów 2017" został Krzysztof Filas, były zawodnik Nefrytu Jordanów Śląski.

Jednak główną ideą turnieju jest przede wszystkim dobra zabawa, dlatego organizatorzy zdecydowali się także na wyróżnienie wielu drużyn jako najsympatyczniejszych i rodzinnych. Reprezentacje z najmłodszym współczynnikiem średniej wieku otrzymały nagrody od sponsorów imprezy. Piękne piłki adidas z Ligi Mistrzów 2017.

Tradycyjnie organizatorzy imprezy wyróżnili wspaniałe rodzinne zespoły z rodzin: Baran, Zarzycki, Sokołowscy, Lisowscy, Szczęśniakowie, Kwiędacz i Jurkowscy.
Indywidualnie wyróżniono przesympatyczne trzy zawodniczki: Natalia Niewiadoma, Malwina Kwiędacz, Wiktoria Grondalska i najmłodszych piłkarzy - Bartosz Dziurdzik (4l.) Krystian Szczęśniak (5l.), Tomasz Lisowski (5l.), Szymon Gąsior (6l.)

Zmęczeni licznymi atrakcjami mogli zrelaksować się w cieniu budynku GOK, pijąc orzeźwiające darmowe, napoje do firmy Lidl Polska Sp. z o.o. - wspaniały prezent od Pana Dyrektora Aleksandra Kaczor i Sebastiana Lenarta FIT4 You, każdy spędzał czas jedząc pyszne przekąski i kalorie na stoisku grillowych od Koła Gospodyń Wiejskich Jordanki z Jordanowa Śląskiego.
Podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem młodych piłkarzy w punkcie medycznym czuwała pani Magdalena Zarzycka, na szczęście pomoc ograniczyła się do opatrzenia drobnych otarć i zarysowań i opatrunku dla delikatnego złamania ręki. Nagrodę pociesznia za dzielną walkę z kontuzją otrzymali Oktawian Biel z Kunowa i Paweł Iwański z Jezierzyc Wielkich.
Przepiękne stroje piłkarskie ufundował Mateusz Niemczyk z firmy Deichmann. Przekazano je dla 20 najmłodszych z listy zawodników.

Cudowne nagrody w tym główny Puchar Wójta Gminy Pana Henryka Kuriaty ufundowali:
Kamil Kwiędacz z firmy grawerskiej Benefix, ksero Grunwald24, Justyna Kochanowicz, Krzysztof Czereda, Jakub Pisarek, Paweł Łabiak, Agnieszka Jaskólska, Łukasz Witkowski, Patryk Skrzypacz, Michał Sebastian, Mariusz Kara, Cos-Medico, Bernadetta I Piotr Paryskowie firma A2 Okna, Waldemar Żygadło, Jan Sopata.

Wsparcia finansowego na zakup nagród udzielili:

Eugeniusz Hotała - Przewodniczący Rady Dolnośląskiej Izby Inzynierów Budownictwa
Szczepan Kusibab, Rajmund Adamietz - Firma Budowlana Adamietz - generalny wykonawca inwestycji
Rafał Zarzycki - Firma Zarzycki Konstrukcje Budowlane- projektowanie i nadzory na budowach
Diana i Marcin Wodniccy - firma DIANPAL
Tomasz Dłużniewski - Projektowanie firma DCC
Tomasz Mikulski
Karolina i Szymon Makowieccy - SAWA Konstrukcje Metalowe s.c.
Anna Kiełbus
Anna i Piotr Szmer
Beata i Marek Tomkowiczowie - MET Inżynieria Budowlana
Stanisław Tomaszewski
Agnieszka i Tomasz Kubów
Marcin Kluczycki
Sylwia Duszyńska
Bartłomiej Czernik
Agata Prokopska - Frydel - biuro projektów PROF-E
Łukasz Błasiak
Lech Jan Zioberski - Nadzory Budowlane
Paweł Bartoszewicz - Instalacje Elektryczne Biuro Projektów
Marcin Bęś - BĘSIU FIRMA TRANSPORTOWO- HANDLOWA
Maria i Ryszard Rotterowie
Waldemar Mazurek
Zbigniew Stępniewski - Pracownia Projektowa
Małgorzata i Leszek Karasiński - Biuro projektowe LC Concept
Rainer Bulla
Grzegorz Gaweł - Sekretarz Gminy Jordanów Śląski
Artur Bielecki
Maciej Kubat
Anna Musztyfaga - radna Rady Gminy Jordanów Śląski
Wiesława Grzelka-Zimmerman
Jacek Jastrzębski

Nieocenionym organizatorem, dobrym duchem i pełnym werwy spikerem turnieju był Rafał Zarzycki, któremu pomagało mnóstwo osób: Wójt Gminy Henryk Kuriata, Pracownicy urzędu gminy: Michał Mirowski, Stanisław Morawski, Dariusz Nowaczek, Renata Chmielarczyk, dziękuję szczególnie za pomoc w przygotowanie sprzętu nagłośnieniowego, sali GOK-u dla losowania, nagród, i zakup dmuchanych zamków dla dzieci i wielu innych sprawach organizacyjnych.
Stowarzyszenie UKS Zibi tj. Paweł Filipczak, oraz KS Nefryt Jordanów Śląski Marcin Wodnicki i Grzegorz Gaweł zakupili i przekazali na czas turnieju nowoczesne bramki do gry, Paweł Filipczak dodatkowo przekazał medale. Sklep sportowy VITASPORT z Wrocławia pomagał w dostawach atakcyjnych piłek Ligi Mistrzów, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum wsparły nas w sprawach organizacyjnych, Miłosz Bronowicki - fotografował piękne akcje, Zbigniew Zagórski, Marcin Wodnicki sędziowie i osoby przygotowujące boisko do gry, Magdalena Roskowska, Maciej Pasieczny, Krzysztof Staruch pomoc w sprawach organizacyjnych. Beata Oberc Niemczyk za nieodpłatnie przygotowane piękne prace graficzne: projekty dyplomów, plakat i logo imprezy. (wszystkich pomocników nie sposób tu wymienić).

Udało się im obudzić nie tylko sportowego ducha ale cały Jordanów Śląski, na nasz sportowy turniej przybywały rodziny z dziećmi.

Szczególne podziękowania kieruję dla: Piotra Wełna, Ola Durejko, Patrycja Szmigiel, Katarzyna Bordowicz, Kacper Juraszek, Damian Jamiński, Magdalena Zarzycka oraz wszystkich Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Jordanowa Śląskiego, za wspaniałe zaangażowanie i ogromny trud związany z pracą w trakcie trwania imprezy, tj. prace porządkowe, przygotowanie posiłków, pilnowanie kart uczestnictwa wypisywanie dyplomów, dekoracja, przygotowanie rozpiski z nagrodami. Nieoceniona pomoc w trakcie trwania imprezy, koordynacja boisk, wypisywanie wyników, spisywanie strzelców bramek to bardzo intensywna i czasami stresująca praca…
Tu link do wspaniałych zdjęć autorstwa Miłosz Bronowickiego fotografa naszych zawodów:

https://photos.google.com/share/AF1QipNbC6vvofheTyUriZ3et2hcsA7H2OXSjXqn...

Ta XX edycja Mini Ligi Mistrzów 2017 udowodniła, że warto coś razem robić dla innych. Młodzi ludzie mają mnóstwo pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji niedzielnego święta. Bez Was moi Przyjaciele nic by się nie udało! Tylko z Wami to wszystko ma sens. Dziękuję wszystkim i zapraszam na 21 turniej Mini Mundial 2018. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy sportowego ducha, gry fair i… już zapraszamy do wspólnej zabawy za rok! Rafał Zarzycki pomysłodawca i organizator turnieju od 1998 roku.


PLIKI DO POBRANIA:

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 

 
   
 
 


 

 

strona główna  | do góry  |