STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
Spotkanie z Agnieszką Gil

24.05.2017  

 

W słoneczne, poniedziałkowe przedpołudnie 15 maja 2017 bibliotekę odwiedziła wrocławska pisarka pani Agnieszka Gil. Na spotkanie przybyli uczniowie klas: pierwszej i trzecich.

Nasi młodsi czytelnicy znają pisarkę głównie z opowieści „Przygoda na basenie,” która została wydana w zbiorku ”Wesołe historie”, natomiast nastoletni uczniowie powinni kojarzyć ją głownie z powieści dla młodzieży, takich jak „Dziki szczaw „i „Herbata z jaśminem”, dotyczących problemów dojrzewania, pierwszej miłości i poszukiwania własnej drogi w życiu.

W trakcie spotkania pisarka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, opowiadała o tym, jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem. Była również możliwość wysłuchania czytanych fragmentów bajek, o których później wspólnie rozmawiano. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zadawały pytania pisarce i uważnie przysłuchiwały się odpowiedziom
Nasi czytelnicy uśmiechnięci i zadowoleni, serdecznie podziękowali za miłe spotkanie i obiecali, że z niecierpliwością będą czekać na nowe książki. To było ciepłe i serdeczne spotkanie z książką i jej autorem, które mamy nadzieję, nie tylko pozostanie na długo w pamięci dzieci, ale przede wszystkim zachęci ich do czytania.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Rozczytana Aglomeracja

 

   

   

   

   

   

   
 
 


 

 

strona główna  | do góry  |