STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
PIŁKARSKIE ZMAGANIA SAMORZĄDOWCÓW

28.02.2017  

 
W minioną sobotę, już po raz czternasty, Gmina Jordanów Śląski zorganizowała cieszący się dużą popularnością wśród środowiska samorządowego Powiatu Wrocławskiego turniej piłkarski. Tym razem do rywalizacji przystąpiło siedem reprezentacji: Powiat Wrocławski, Miasto i Gmina Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Żórawina, Mietków, nasza gmina partnerska z Jordanowa (woj. Małopolskie) oraz ekipa gospodarzy.

 

Organizatorzy zdecydowali się na system rozgrywek „każdy z każdym”, który jest najbardziej sprawiedliwym i nie wypacza końcowego wyniku. Trzeba jednak przyznać, że sam rezultat schodzi na dalszy plan, ponieważ liczyła się przede wszystkim integracja społeczności samorządowej poprzez sport.

Z roku na rok poziom piłkarski imprezy rośnie i tym razem również dało się dostrzec, że większość zespołów postawiła na dopływ świeżej krwi. Co prawda tytułu bronili miejscowi samorządowcy, ale zważywszy na to, że dysponowali oni wąską kadrą należało przypuszczać, iż niezwykle trudno będzie im powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

Już od pierwszych meczów wyglądało, że do grona faworytów zaliczyć należy przedstawicieli najbogatszej Gminy z naszego Powiatu, Kobierzyc. Posiadali oni stosunkowo młodą drużyną, która w przekroju całego turnieju mogła najlepiej znieść jego trudy, co okazało się faktem. Kobierzyczanie stracili raptem dwa punkty, remisując w starciu z miejscowymi a pozostałych pięć pojedynków wygrali i bezapelacyjnie z dorobkiem szesnastu punktów zostali triumfatorami rozgrywek. Zebrali też wszystkie indywidualne wyróżnienia: najlepszym zawodnikiem został Piotr Marek, miano króla strzelców zdobył Łukasz Sterniuk z sześcioma golami na koncie, natomiast statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Maciej Zdrojewski. Niezwykle zacięta batalia toczyła się o drugie miejsce, gdyż w zasadzie w ostatniej serii między sobą rozstrzygnąć to musiały zespoły z Jordanowa. Nasi przyjaciele z Małopolski postanowili utrzeć nosa gospodarzom i zupełnie zasłużenie zwyciężyli 1-0, dzięki czemu uplasowali się na drugiej pozycji a przegrani z tej potyczki zajęli trzecią lokatę.

Swoją obecnością to przedsięwzięcie sportowe zaszczycili m. in.: Pani Maria Wilk - członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego i jednocześnie Sekretarz Gminy Kobierzyce, Pani Beata Pierzchała - Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, Pan Ryszard Jaroń - Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego, Pan Antoni Kopeć – Burmistrz Miasta Gminy Kąty Wrocławskie, Pan Adam Kozarowicz - Wójt Gminy Mietków, Pan Tomasz Gracz - Zastępca Wójta Gminy Żórawina oraz Pan Mirosław Cholewa – Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Śląski . Premierowo też patronat medialny nad turniejem objęła lokalna TV Echo 24, pod kierownictwem redaktora Janusza Kołodzieja.

O podniebienia wszystkich gości zadbały niezawodne Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, zapewniając obfity poczęstunek, z kolei oprawę spikersko-konferansjerską sprawował niezawodny Rafał Zarzycki.

Wszyscy uczestnicy zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji, bowiem impreza na stałe już wpisała się do kalendarza sportowego Powiatu Wrocławskiego.


PLIK DO POBRANIA:


WARTO ZOBACZYĆ:


 

 

 


 

 

strona główna  | do góry  |