STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
DZIEŃ SENIORA W JORDANOWIE ŚLĄSKIM

02.02.2017  

 
28 stycznia bieżącego roku, w sali świetlicy wiejskiej w Jordanowie Śląskim, odbyło się czwarte z kolei, spotkanie z okazji "Dnia Seniora". Na zaproszenie Wójta Gminy Henryka Kuriaty odpowiedziała liczna grupa naszych seniorów. Spotkanie uroczyście otworzył Wójt Gminy wraz z Panią bibliotekarką Haliną Tkaczyk, gorąco witając zgromadzonych mieszkańców i życząc udanej zabawy.

 

W pierwszej części przygotowanego przez nas programu na deskach świetlicy wystąpiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jordanki”, pod przewodnictwem Pani Ewy Mikłaszewskiej, w tradycyjnym ludowym repertuarze, życząc naszym wspaniałym seniorem wielu słonecznych i szczęśliwych dni.

W przerwie pomiędzy występami odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów "Za wysokie wyniki w czytelnictwie" dla najbardziej aktywnych seniorek, które uwielbiają czytać i mimo swoich lat pamiętają o chwili poświęconej książce. Dyplomy oraz symboliczne nagrody wręczali Pan Henryk Kuriata - Wójt Gminy oraz bibliotekarki Pani Halina Tkaczyk i Pani Monika Piechura.

Po strawie dla ducha, przyszła też kolej na strawę dla ciała. Goście rozkoszowali się upieczonym ciastem oraz ciepłym posiłkiem przygotowanym na tę wspaniałą uroczystość przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ na scenę wkroczył zaproszony przez Gminę zespół ludowy z Pierstnicy, w powiecie milickim, noszący nazwę „Pierstniczanie” pod kierownictwem Pani Marii Kosteckiej we wspaniałym wykonaniu coverowym znanych wszystkim, polskich utworów takich, jak „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn, „Chałupy welcome to” Zbigniewa Wodeckiego, czy „Ściernisko” Golec Uorkiestra. Swoją muzyką i świetnym wykonaniem piosenek, zachęcili naszych seniorów do wspólnych harców. Na tym jednak nie koniec, ponieważ zespół zaprezentował się także w bardziej tradycyjnym, ludowym repertuarze. Tańcom i śpiewom nie było końca.

Obchody "Dnia Seniora" przygotowane zostały z inicjatywy Wójta Gminy Henryka Kuriaty, przy współpracy z Biblioteką Publiczno - Szkolną oraz Kołem Gospodyń Wiejskich "Jordanki".

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Sylwia Sawicka
Urząd Gminy Jordanów Śląski

 


GALERIA FOTOGRAFII

         

 WIĘCEJ ...


 


 

 

strona główna  | do góry  |