STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
Spotkanie z autorem Wojciechem Widłakiem w Bibliotece Publiczno - Szkolnej w Jordanowie Śląskim

27.10.2016  

 
Grudzień w Bibliotece Publiczno - Szkolnej rozpoczął się spotkaniem autorskim dla dzieci z klas II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej.

Gościem Biblioteki był  Wojciech Widłak, znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z innych znakomitych książek takich jak „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła”
Pisarz przyjechał w stroju Pana Kuleczki - w meloniku i muszce, przywiózł ze sobą pacynki - psa Pypcia,  kaczkę Katastrofę i Muchę Bzyk-Bzyk. W trakcie spotkania autor czytał fragmenty swoich książek, a troje z pośród dzieci w trakcie czytania poruszało pacynkami. Opowiedział dzieciom skąd czerpał inspiracje by je napisać oraz jak powstają książki. Dużym powodzeniem cieszył się ,,Worek Pomysłów” uszyty przez panią Elżbietę Wasiuczyńską - ilustratorkę książek o ,,Panu Kuleczce”.

W worku znajdowały się różne rekwizyty m.in.: etui na długopis. Dzieci losując wybrany przedmiot przedstawiały swoje skojarzenia związane z danym rekwizytem - pomysłowość ich była ogromna.

Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupić książki o losach Pana Kuleczki wraz z autografem
i naklejką. Uczniowie podziękowali serdecznie autorowi za spotkanie wręczając urodziwy storczyk. To było bardzo udane i pouczające spotkanie. Mamy nadzieję, że zaowocuje w przyszłości i nasi dzielni uczniowie będą zapalonymi, ciekawymi świata czytelnikami.

 

   

   

   

   

 

 


 

 

strona główna  | do góry  |