STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

15.12.2016  

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

23 listopada 2016 r. przedszkolaki z grup 0a , 0b i 0c uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Publiczno Szkolnej w Jordanowie Śląskim. Na uroczystość zostali zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Henryk Kuriata, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej p.Wioletta Majka - Stangret oraz wychowawczynie klas zerowych p.Luba Kozłowska, p.Iwona Moszonka i p.Joanna Wertelecka.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przybyło do biblioteki ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. 

Na spotkaniu gościły dwa prawdziwe misie, które swoją obecnością sprawiły dzieciom wiele radości.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie tańczyły i śpiewały piosenki.

Dzieci, które brały udział w konkursie „Proszę Państwa- oto MIŚ” otrzymały dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia i nagrody .

Panie Bibliotekarki przygotowały „misiowe niespodzianki”. Na pamiątkę udziału w święcie pluszaka każda grupa przedszkolaków otrzymała Certyfikat Przyjaciela Pluszowych Misiów. Dzieci zostały obdarowane misiem zabawką oraz poczęstowane piernikowym tortem.

Dzień Pluszowego Misia jest doskonałą okazją ku temu, aby pokazać dzieciom, że warto czytać książki, a biblioteka jest miejscem, gdzie można przeżyć fascynującą przygodę.

O doskonałą atmosferę w tym dniu i uśmiechy na twarzach najmłodszych zadbały panie Bibliotekarki p. Halina Tkaczyk i p. Monika Piechura.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 


 
 

 


 

 

strona główna  | do góry  |