STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

11.10.2016  

 
W dniu 3 października w Gminnej Bibliotece Publiczno - Szkolnej w Jordanowie Śląskim odbyło się spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci - Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu książeczek ukazujących się od 1995 roku. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.

W spotkaniu udział wzięło około 70 dzieci z klas 1, Oa, Ob oraz opiekunowie grup.
Podczas spotkania dzieci słuchały o tym, jak powstaje książka - od pomysłu do jej wydruku. Wiele entuzjazmu i radości wzbudzały wśród uczestników zabawne fragmenty bajek czytane przez autora, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy nagradzane były nagrodami w postaci naklejek i zakładek do książek.

Dodatkową nagrodą były na bieżąco układane prze Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu nie tylko wśród dzieci, ale wszystkich uczestników spotkania. Autor ma wspaniały dar łatwego nawiązywania kontaktu z dziećmi, potrafi świetnie skupić ich uwagę oraz wciągnąć do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, a wszystko to z ogromnym poczuciem humoru. Godzinne spotkanie minęło bardzo szybko - w miłej, pełnej humoru i radości atmosferze.

Za to wspaniałe spotkanie uczestnicy serdecznie podziękowali Panu Wiesławowi Drabikowi składając na jego ręce urodziwą orchidee autor odwdzięczył się książeczkami, które zostały przez niego podpisane. Książki Wiesława Drabika pięknie ilustrowane są do wypożyczenia w Gminnej Bibliotece Publiczno - Szkolnej w Jordanowie Śląskim.

 

   

   

   

 

 


 

 

strona główna  | do góry  |