STRONA GŁÓWNA  > WIADOMOŚCI > Wybrany artykuł

 
BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

 

 
 

Diagnostyka na poziomie.
22.02.2016

Bezpłatne badania mammograficzne w MAMMOBUSACH w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi refundowane przez NFZ przeznaczone są dla wszystkich Pań w wieku 50-69 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii. W przypadku, gdy w rodzinie I STOPNIA (mama, siostra, córka) wystąpił rak piersi, badanie mammograficzne należy się co roku.

NS ZOZ „Diagnostyk” systematycznie wysyła zaproszenia przypominające o mammografii do wszystkich Pań, które już kwalifikują się do badania. Wystarczy zadzwonić na podany numer w zaproszeniu i zarejestrować się na wizytę.

Panie mogą spodziewać się również zaproszeń przesłanych przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący. Rejestracja na te badanie jest również prowadzona pod numerem podanym w zaproszeniu.

Wszystkie Panie, które nie kwalifikują się do badań MMG w Profilaktyce mogą ją wykonać odpłatnie w cenie 80 zł.
 

Rejestracja na badania mammograficzne czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 pod numerami telefonów: 68 452 77 17, 68 452 77 96, 605 598 077, 605 596 655.

 


Mammobus na Dzień Kobiet!
19.02.2016

Przypadający w marcu Dzień Kobiet stanowi świetną okazję do zadbania o swoje zdrowie i wykonania profilaktycznej mammografii! Nie czekaj, zarejestruj się już teraz!
 Masz wątpliwość, czy badanie mammograficzne jest konieczne?

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

 LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

 • Kąty Wrocławskie – 1 i 2 marca przy Urzędzie Miasta i Gminy, Rynek
 • Długołęka – 1 i 2 marca przy Sklepie Biedronka, ul. Wiejska 64
 • Czernica – 3 marca przy Świetlicy, ul. Odrzańska
 • Mietków – 3 marca przy firmie Komex, ul. Kolejowa 25
 • Kobierzyce – 5 marca przy markecie Dino, ul. Ludowa 17
 • Sobótka – 6 marca przy Ośrodku Zdrowia, ul. Strzelców 2
 • Jordanów Śląski – 7 marca przy Urzędzie Gminy, ul. Wrocławska 55
 • Żórawina – 8 marca przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul. Urzędnicza 11

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl 

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

 W razie jakichkolwiek pytań, związanych z badaniami, pozostaję do Państwa dyspozycji.
LUX MED Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 21C, 02-676 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000265353, NIP 527-252-30-80 wysokość kapitału zakładowego: 542 728 500,00 zł. Więcej informacji o LUX MED Sp. z o.o. na stronie www.luxmed.pl 

 


HARMONOGRAM BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH NA TERENIE GMINY JORDANÓW ŚLĄSKI
22.02.2016  

Uprzejmie informujemy, że na terenie Gminy Jordanów Śląski, świadczone będą usługi opieki zdrowotnej, w ramach umów zawartych z DOW NFZ w zakresie programu profilaktyki raka piersi – etap podstawowy w pracowni mobilnej (mammobusy), w podanych terminach:

 • 07 marca 2016 roku – LUX MED. Diagnostyka
 • 15 marca 2016 roku – NS ZOZ DIAGNOSTYK
 • 18 maja 2016 roku – NS ZOZ DIAGNOSTYK

Badania realizowane będą w mammobusach stacjonujących na parkingu przy ul. Wrocławskiej 55 w Jordanowie Śląski (parking przy boisku szkolnym) w godz. od 9:00 do 16:00.

 


 

 

strona główna  | do góry  |